Повернутися до звичайного режиму


/Files/images/лого формат мир2.jpg

Заради миру й щастя у світі

Миротворчий фестиваль «Формат: МИР» був започаткований 2018 року з ініціативи Асоціації дитячо-юнацьких громадських організацій Шевченківського району «Лідер ХХІ». Метою заходу є утвердження миру, любові й поваги до людської особистості, толерантності.

/Files/images/ф1.jpg
/Files/images/2ф2.jpg
Нагадаємо, що старт проєкту 2018 року приніс перемогу творчому колективу ХЗОШ №51.
/Files/images/МИР-1.jpg
Учасники минулорічного фестивалю.
Питання участі у фестивалі цього року навіть не обговорювалося. Але! Наскільки ж велика відповідальність тепер на юних виконавцях, адже рівень уже заявлено високий і спускати планку – просто не по-спортивному! Охочих долучитися не бракувало. Витрати часу, сил, енергії не злякали. Підготовка до «Формату: МИР» об’єднала учнів різного віку, з різних класів, наділених різними талантами: вокалістів, читців-декламаторів, танцівників. Єднало їх одне – бажання робити спільну справу. Робити її, як кажуть, «з вогником», з радістю, з любов’ю.
21 лютого 2019 року на базі ХЗОШ № 150 відбувся удруге фестиваль, що, напевно, стане традиційним. Говорити про мир в усьому світі й не збитися на примітив і нещирість непросто. А сказати треба по-новому, не так, як усі. А головне – проникливо, людяно, зворушливо. А ще, щоб було близько, зрозуміло учням. Щоб виконували ролі не механічно, а з душею; не заради оплесків, а й задля того, щоб світ став хоч трохи краще. Щоб усі збагнули: мир у світі такий вразливий і крихкий, його так легко зруйнувати й так непросто відновити. Будь-яка війна, будь-яке протистояння – страшне лихо. У її вирі не може бути щасливого дитинства, безтурботної юності, повних щасливих родин, радості батьківства й спокійної старості.
Саме про це були виступи дітей. 27 колективів – 27 різних історій про одне – щасливе майбутнє, мир, пошуки розуміння.

ВІДЕО ВИСТУПУ

/Files/images/лоренс пітер джипег.jpg


Історія змушена повторюватися, бо ніхто її не слухає
. Ці прикрі слова – своєрідний докір, адресований педагогом й істориком ХХ століття Лоренсом Пітером своїм сучасникам, набули особливої ваги для нас, українців нинішніх. Але після таких заходів хочеться вірити в те, що історія не повторюватиметься, що нове покоління молоді не допустить того, і найвищими цінностями, напевно, стануть мир, добробут, злагода, єдність. І утверджуватися в майбутньому людина буде не насильством, а поетичним щирим словом, музикою, вокалом, танцем, винаходами.

/Files/images/форматмир2019 _2.jpg

«Факел», що запалює серця

/Files/images/з історії.jpg

Звісно, ніщо не було б можливим: ані минулорічний успіх, ані діяльність злагодженого колективу дітей, учителів, батьків, - якби не керівник, здатний запалити той «вогник» творчості й не дати йому згаснути. Це Марина Леонідівна Завадська. Тридцять років вона працює в школі № 51. Двадцять три з них є незмінним керівником театральної студії «Факел», вона згуртовує навколо себе творчих дітей, що прагнуть проявити себе. Стиль діяльності Марини Леонідівни позначається неординарним підходом до кожної навіть, на перший погляд, найпростішої, найпримітивнішої задачі, вона спроможна вдихнути життя в усе, за що береться. Марина Леонідівна здатна бачити потенціал вихованців і віддати кожному з них саме ту, ЙОГО роль. І тут уже не сумнівайтеся – зіграє на відмінно. Тож не дивина, що в студії сьогодні займаються діти колишніх юних акторів.
До речі, займається Марина Леонідівна цією справою за покликом серця, вона юрист за освітою, але так уже сталося, що потяг до творчості став сильнішим за потребу працювати з паперами, вирішувати конфлікти чи силою закону утверджувати справедливість. А можливо, завдяки цьому вибору поменшає в цьому світі агресії, ненависті й справедливість утвердиться у свідомості дітей силою художнього слова, проникливої чистої емоції, згуртованості навколо однієї корисної і цікавої справи.
Ось чим є студія для учня ХЗОШ № 51, який відвідує заняття протягом дев’яти років.

/Files/images/цитата завадська.jpg

Щиро хочеться побажати творчому колективу нових звершень, справедливої оцінки їх зусиль, радості від заняття, якому вони радо присвячують часточку свого життя!
А нас з вами, дорогі учні, батьки, учителі, незабаром чекає прем’єра вистави за мотивами твору Рея Бредбері «Електронна бабуся», підготовленої силами театральної студії ХЗОШ № 51.
Кiлькiсть переглядiв: 455