Матеріально-технічне забезпечення ХЗОШ № 51

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 51 Харківської міської ради Харківської області розміщена в будівлях 1967 року побудови, загальною площею 4742 м2, приміщення закладу типове, проектна потужність установи – 660 учнів.


Заклад розташований за адресою: м. Харків, пр. Науки, 68-Б. Школа знаходиться у комунальній власності. Стан будівель – задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в одну зміну. Середня наповнюваність класів по школі складає 28,05 учня.

Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту.


Територія закладу становить 9362 м2, повністю огороджена та утримується в задовільному стані. Земля, надана в користування закладу, використовується за призначенням, огорожена, утримується в належному санітарно-гігієнічному стані.


Для реалізації освітнього процесу в школі наявні 26 навчальних кабінетів, 1 спортивна зала, актова зала-їдальня на 90 посадкових місць, 2 майстерні з трудового навчання (майстерня обслуговуючої праці, слюсарна майстерня), спортивний майданчик, на якому знаходиться тренажерний комплекс, комплекс стріт воркаут.


З 26 навчальних приміщень 8 використовується для навчання учнів початкової школи, 18 – для навчання учнів 5-11 класів. У закладі наявні:

· 2 кабінети української мови та літератури;

· 2 кабінети зарубіжної літератури;

· 2 кабінети математики;

· 1 кабінет іноземної мови;

· 1 кабінет історії;

· 1 кабінет географії;

· 1 кабінет біології;

· 1 кабінет фізики;

· 1 кабінет хімії;

· 1 кабінет інформатики;

· 1 кабінет музичного мистецтва;

· 1 кабінет предмету «Захист Вітчизни».


У навчальному закладі є кабінет практичного психолога, медичний кабінет, кабінет директора, кабінет секретаря, 2 кабінети заступників директора, кабінет педагогів-організаторів, 2 приміщення технічного персоналу, гардероб, дві роздягальні у спортивній залі.


Кожен навчальний кабінет укомплектований партами, стільцями для кожного учня; столами і стільцями для обладнання кожного робочого місця педагогічного працівника в класних кімнатах, навчальних кабінетах, лабораторіях; шафами у кожному навчальному кабінеті; класними дошками для кожної класної кімнати, навчального кабінету, плазмовими телевізорами або мультимедійними проекторами.
У закладі працює один кабінет інформатики (№ 41), в якому встановлено навчальний комп’ютерний комплекс (9+1) з ліцензованим програмним забезпеченням. Всі комп’ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet.

Кабінет інформатик відповідає вимогам чинних Державних санітарних правил та норм влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 грудня 1998 р. №9 та Положенню про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2004 р. №407.


У школі працює 11 точок доступу до мережі Інтернет через Wi-Fi технології.


Стан забезпечення сучасною комп’ютерною технікою відображено в таблиці:

1. Усього ПК у закладі 21
Із них:
Робочі місця учнів в кабінеті інформатики 9
Робоче місце учителя інформатики 1
Робочі місця адміністрації 6
Робочі місця учителів – предметників, психолога, педагога-організатора, медичної сестри4
Читальна зала бібліотеки 1
2. Принтери 2
3. Сканери та БФП (принтер+сканер+ксерокс) 9
4. Інтерактивні комплекси (інтерактивна дошка, проектор) 1
5. Локальна мережа 50%
6. ПК, що підключені до мережі Інтернет 100%
7. Кількість учнів на один ПК в кабінетах інформатики 2
8. Проектори 10


Завдяки підключенню до мережі Інтернет заклад здійснює електронний документообіг з Департаментом освіти, НМПЦ, Управлінням освіти, іншими ЗЗСО та закладами освіти.


Електронна адреса закладу:sch51@kharkivosvita.net.ua, sc51_shev@ukr.net


Сайт закладу:http://school51.edu.kh.ua/


Основними напрямками діяльності Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №51 Харківської міської ради Харківської області в процесі інформатизації є: інформаційно-технічне забезпечення школи; підвищення компетентності вчителів і учнів в області сучасних інформаційних технологій; інформатизація навчально-виховного процесу в школі; моніторинг якості освіти; розвиток шкільної медіатеки, медіаосвіти, віртуальної бібліотеки; розширення локальної мережі школи, участь в інтернет - проектах; електронний документообіг; використання інформаційних технологій в освітній статистичній звітності.

Кожен навчальний кабінет має паспорт,в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.
Всі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів,яке затверджене наказом МОН України за № 601 від 20.07.2004 р., Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за № 1/12-1459 та затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. за № 63, в них створені необхідні умови для занять. Навчально-методичне забезпеченнядозволяє в повному обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив учителів.

На першому поверсі закладу розміщено:

· куточок «Державні символи України»;

· стенд «Спорт. Здоров’я. Досягнення»;

· інформаційний стенд молодіжної організації «Нове покоління»;

· інформаційні стенди «ЗНО/ДПА», «Інформація для учнів», «Харків рідний мій», інформація для батьків, «Правила внутрішньошкільного розпорядку», розклади занять, "Шкільний офіцер поліції", "Охорона праці", "Правила внутрішнього трудового розпорядку"

· куточок читача «Живи, книго»;

· виставка малюнків учнів «Світ очима дітей»;

. стенд «Техніка безпеки школяра».

На другому поверсі закладу розміщено:

· інформаційний стенд «Куточок випускника.

На третьому поверсі закладу знаходяться:

· стенд «Техніка безпеки школяра».


У закладі працює бібліотека, яка в своєму складі має читальну залу, кімнати видачі та зберігання літератури. В читальній залі є 1 персональний комп’ютер, підключений до мережі Інтернет.

Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу станом на 01.09.2019 року нараховує 60204 екземпляри, з них основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) становить 22469 примірники.

Мовний склад основного бібліотечного фонду:

· книги українською мовою – 40%;

· книги російською мовою – 26%.

Фонд підручників нараховує 30054 екземпляра.

Забезпечення учнів підручниками складає 100%.

Зазначена навчально-методична та довідкова література використовується за призначенням.


У закладі є 8 внутрішніх туалетів: 3 туалети для дівчат (на 3 кабінки з дверцятами), 3 туалети для хлопців (на 3 кабінки з дверцятами), 1 туалет для педагогічних працівників, 1 туалет для працівників їдальні.


З 2013 року адміністрацією школи розроблено та реалізовується програма по проведенню капітальних, поточних ремонтів шкільного приміщення, обладнання та естетичного оформлення закладу.


Будівля та майно закладу належить до комунальної власності територіальної громади міста Харкова, знаходиться на балансі закладу та належить йому на правах оперативного управління.

/Files/images/бібліотека сайт.png

/Files/images/спортзал.png

/Files/images/стадіон.png

Кiлькiсть переглядiв: 523